خدمات

plug-free-img.png

مشاوره عمومی پروژه

تجارب طولانی مدیران و پرسنل شرکت مگا گستر این زمینه را فراهم ساخته است تا این شرکت بتواند در زمینه اجرای پروژه­های بزرگ در سطح کشور، مشاوره فنی در مراحل زیر به مشتریان ارائه نماید.

مدیریت پروژه

شرکت مگا گستر با بکارگیری تکنیک های مدیریت نوین پروژه سعی در اجرای بهتر پروژه های عظیم نموده است. گام اول در این زمینه بکارگیری استانداردهای جدید مدیریت پروژه از قبیل PMBOK بوده است. در این جهت مدیران پروژه های شرکت، موفق به دریافت گواهینامه PMP  از مؤسسات بین المللی شده و با به روز نگهداری دانش مدیریت خود، تلاش دارند پروژه ها را با اسلوب علمی، مدیریت نمایند.

در همین راستا، تأسیس PMO نیز بعنوان ایجاد مرکزیت تجمیع دانش و تجربیات مدیریت پروژه در سرلوحه فعالیت های شرکت قرار دارد.

خدمات مهندسی

مهندسی اصولی

شرکت مگا گستر با بهره گیری از تجارب ارزشمند پرسنل ارزنده خود قادر است کلیه موارد مهندسی پایه و طراحی فرآیند های مختلف را بر اساس اطلاعات دریافتی از لایسنسور به انجام رساند. این بخش از کار شامل و نه محدود به موارد زیر می باشد:

 • تعیین مشخصات و وضعیت فرآیند
  • دیاگرام جریان فرایند و سرویس های جانبی و موازنه انرژی و مواد در شرایط مختلف عملیات
  • نمودارهای خطوط لوله و ابزار دقیق (P&ID)
  • داده برگ ها و مشخصات فنی تجهیزات دوار و ثابت
  • لیست تجهیزات و لوله ها
  • داده برگ­ های ابزار دقیق 
  • تهیه جانمایی اولیه پروژه 
  • تهیه دستورالعمل های عملیات راه اندازی و بهره برداری

در راستای انجام مهندسی اصولی، پیشرفته ترین نرم افزارهای شبیه  سازی در اختیار بوده و مورد استفاده قرار می گیرند. انجام مهندسی اصولی این شرکت را قادر می سازد تا زنجیره ارائه خدمات به مشتریان و پروژه های بزرگ تر را تکمیل نموده و در یک قرارداد واحد مجموعه خدمات مورد نیاز ارائه گردد.

مهندسی تفصیلی

مهندسی تفصیلی در واقع مرحله بعدی مهندسی پایه می باشد که هدف کلی آن عبارت است از:

تهیه نقشه های اجرا و نصب کلیه تجهیزات، مستند سازی کلیه اطلاعات، تهیه و تدارک کالاهای پروژه با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه و برنامه ریزی کار جهت اجرای عملیات در کمترین زمان ممکن می باشد. انجام مهندسی تفصیلی هر پروژه در بخش های مهندسی تحت مسئولیت مهندسین راهبری که برگزیده شده و زیر نظر ستاد پروژه فعالیت می کنند انجام می گردد.  گردش کار مهندسی تفصیلی  بر بستر نرم افزار جامع مدیریت پروژه که توسط شرکت مگا گستر تهیه گردیده و بر مبنای گردش کار و فرآیندهای تعریف شده می باشد انجام می شود.

خرید

تدارکات پروژه ­ها بعنوان بخش پشتیبان و مکمل مهندسی از مهمترین بخش­ های شرکت مگاگستر محسوب می­شود. خدمات تدارکات بسته به نوع پروژه و محدوده قرارداد از اخذ پیشنهاد تا آخرین مرحله یعنی ترخیص کالا از گمرک و تحویل به سایت را شامل می شود. تجربیات دراز مدت در اجرای پروژه ­ها بصورت EP یا EPC حجم وسیعی از اطلاعات و آشنائی با سازندگان داخلی و خارجی را فراهم آورده است که مطمئنا در اجرای بهینه پروژه ها موثر می­باشند. علاوه بر این، بهره ­گیری از نرم افزار مدیریت جامع پروژه در بخش تدارکات امتیازات فراوانی از جمله موارد زیر را به همراه دارد:

ابزارهای فوق علاوه بر تسهیل کار در مگا گستر، دریچه ای از اطلاعات به روز را نیز بر کارفرما و مجریان پروژه در سایت می گشاید.

نظارت بر ساخت و اجرا

شرکت مگا گستر با دارا بودن کادر مهندسی با تجربه قادر است خدمات نظارت بر ساخت و اجرا در سایت و در کارگاه سازندگان را طبق نیاز پروژه ها ارائه نماید.

این خدمات شامل و نه محدود به موارد ذیل است:

پرسنل فنی و کارشناس شرکت قادرند با ارائه خدمات فوق در اجرای بهینه پروژه های بزرگ مؤثر واقع شوند.

Scroll to Top